סיבות לנשירת שיער לגברים

מדוע גברים סובלים מנשירת שיער?

האם אתה מודאג מכך שאתה מאבד יותר שיער ממה שרגיל? האם שמת לב שקו השיער שלך נסוג (המכונה מיתון דו-זמני) או שהשיער על הרקות שלך מתדלדל? אולי המערבולת על עטרת הראש שלך מתרחבת או ששמת לב שהשיער שלך בדרך כלל דק יותר בכל הקרקפת שלך. כל אלה הם אינדיקציות להתקרחות גברית, התקרחות אנדרוגנית (נשים יחוו חלק מתרחב, המקבילה הנשית להתקרחות גברית).

רוב הגברים חווים נשירת שיער כתוצאה טבעית משינוי ברמות ההורמונים המתרחשות בשלב מאוחר יותר בחיים, אך גברים צעירים עלולים לחוות דפוסי נשירת שיער דומים בשלב מוקדם, כמו בשנות ה-30 לחייהם, מה שיכול להיות מדאיג. אנו ממליצים בחום לגברים לטפל מיד בנשירת השיער שלהם כדי להגן על השיער שעדיין יש להם. כאשר אתה מבחין לראשונה בשיער שלך מתדלדל בעין בלתי מזוינת, כבר איבדת כ-50% מהשיער שלך.

hair loss in men

כ-50 מיליון גברים בארצות הברית סובלים משיער דליל, נשירת שיער (הידועה גם כאלופציה), ובסופו של דבר מהתקרחות מלאה. בהתאם לגיל ולגזע, כ-40% מכלל הגברים יכולים לצפות לנשירת שיער מסוימת עד גיל 35. למרות שאיבוד נפח שיער הוא חלק טבעי מתהליך ההזדקנות, גברים רבים מודעים לעצמם לגבי שיערם הדליל וחווים דימוי עצמי נמוך. ואפילו דיכאון. למרבה המזל, אפשרויות טיפול רבות הוכחו כמוצלחות עם שיעורי שביעות רצון גבוהים.

מה גורם לנשירת שיער אצל גברים?

כימיקל המכונה DHT (דיהידרוטסטוסטרון) מפרק את ההורמון הגברי טסטוסטרון, הגורם לזקיקי שיער בודדים להתכווץ. עם הזמן, זקיקי השיער מאבדים את יכולתם לחדש שיער חדש. זקיקי השיער אכן שומרים על היכולת לתמוך בתאי שיער חיים המתוכנתים גנטית לצמוח באופן מחזורי. אז כאשר זקיקי שיער מוסרים מהקרקפת האחורית ומושתלים לאזורים מקריחים או מדללים, הזקיקים האלה ימשיכו להצמיח שיער. התוצאות נראות טבעיות ויעילות.

לפני שניתן לטפל בנשירת שיער, יש לקבוע את הסיבה. הסיבות הנפוצות ביותר לאיבוד שיער של גברים כוללות:

גנטיקה

התקרחות גברית — אולי תשמעו אותה נקראת התקרחות אנדרוגנטית — מופעלת על ידי הגנים שקיבלתם מהוריכם. איך בדיוק זה עובר בתורשה לא ברור, אבל זה נוטה להתרוצץ במשפחות. אז אם יש לך קרובי משפחה שמקריחים, סביר יותר שגם לך יהיה את זה.

הרופאים אינם מבינים לחלוטין מדוע שינויים הורמונליים מסוימים גורמים לזקיקי השיער להתכווץ, או מדוע תהליך ההתקרחות מתרחש בהדרגה באותו דפוס עבור רוב הגברים. אבל זה בדרך כלל מתחיל עם דילול של קו השיער מעל הרקות והכתר שלך.

בהתאם להיסטוריה המשפחתית שלך, התקרחות גברית יכולה להתחיל כבר בגיל ההתבגרות שלך. לא רק שהשיער שלך יהיה דק יותר, אלא שהוא עשוי להיות רך, עדין וקצר יותר. למד עוד על הצעדים שאתה יכול לנקוט כדי לסייע במניעת התקרחות אם אתה מזהה את סימני האזהרה מוקדם מספיק.

בעיות רפואיות

נשירת שיער זמנית יכולה להיות סימן לבעיה רפואית, כמו אנמיה או בעיות בבלוטת התריס. תזונה דלה בחלבון וברזל יכולה גם לגרום לשיער שלך להידלדל. הסיכון שלך לנשירת שיער גבוה יותר אם יש לך סוכרת או לופוס.

hair treatment formen

נשירת שיער יכולה להיות תופעת לוואי של תרופות מסוימות שאתה נוטל עבור:

  • סרטן
  • דַלֶקֶת פּרָקִים
  • דִכָּאוֹן
  • שִׁגָדוֹן
  • לחץ דם גבוה
  • בעיות לב

טיפול בקרינה או כימותרפיה יכולים לגרום לנשירת שיער נרחבת, אך בדרך כלל השיער שלך יצמח בחזרה עם הזמן, לאחר סיום הטיפולים.

מתח קיצוני

בניגוד למה שנהוג לחשוב, מתח הוא הגורם הפחות שכיח לשיער דליל. המכונה רפואית טלוגן effluvium, סוג זה של נשירת שיער היא פתאומית, זמנית ומפוזרת בכל הקרקפת. הוא אינו מאופיין בקו שיער נסוג או כתר. השיער שלך חוזר ברגע שגורם הלחץ מוסר מהחיים שלך. אם אינך יכול להסיר את הגורם ללחץ, נסה להתאמן מדי יום או להירשם לטיפול התנהגותי. אתה אמור לראות את השיער שלך חוזר לעובי הרגיל שלו לאחר כחצי שנה.

בחירות בריאות לקויות (כלומר דיאטה, עישון)

אם הידלדלות השיער שלך היא תוצאה של בחירות בריאות לקויות, אתה למעשה חווה נשירת שיער, שהיא זמנית וקל יותר לטפל בה מאשר נשירת שיער. השיער שלך זקוק לחומרים מזינים כדי לשמור על מראה בריא וטעים. ודא שאתה מקבל את הדרישה היומית שלך לברזל, חלבון, אבץ וביוטין. שמרו על אורח חיים בריא ומאוזן ובמידת הצורך הפסיקו לעשן.

גיל

גברים צריכים לצפות לנשירת שיער במהלך תהליך ההזדקנות הטבעי. עם הזמן, זקיקי שיער הקרקפת מתכווצים והשיער מתקצר ועדין יותר עד שהזקיק מפסיק לחלוטין לייצר שערות חדשות. למרות שגברים מסוימים מסתפקים באימוץ ההשלכות של שנותיהם המתקדמות, אחרים מחפשים פתרון למניעת נשירת שיער מתמשכת. תרופות מרשם, קרם שיער המכיל מינוקסידיל או השתלות שיער הן אפשרויות לשיקום שיער לטיפול בתהליך ההזדקנות.

תסרוקות קשות

אפילו עבור גברים, תסרוקות חמורות כמו לחמניות גברים, צמות הדוקות ומוצרי שיער קשים עלולות לגרום לשיער דליל. כדי להחזיר את השיער שלך לעובי הטבעי שלו, היה עדין במהלך העיצוב, אל תמשוך או תפגע בשורשים, השתמש בשמפו ובמרככים ברמה רפואית, והימנע מצביעת שיערך לעתים קרובות מדי.

hairstyles

סַפַּחַת

פסוריאזיס היא הפרעת עור תורשתית הפוגעת בדרך כלל בקרקפת. נגרמת על ידי מערכת החיסון שתוקפת בטעות את תאי המטופל עצמו, פסוריאזיס מותירה פתיתים לבנים הדומים לקשקשים על הקרקפת ולעתים קרובות תורמת לנשירת שיער זמנית. במקרה זה, שמפו ברמה רפואית הוא הטיפול היעיל ביותר לשיקום שיער דליל.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן